چند وقت پیش ال جی از دنیای موبایل رسما خداحافظی کرد و ظاهرا دلیل آن این است که این شرکت نه تنها سود کافی از صنعت تلفن همراه دریافت نمی کرد بلکه حدود ۴/۵ میلیارد به این شرکت ضرر زده است. لازم به ذکر است که گوشی های فعلی ال جی فروخته خواهد شد و همچنین ال جی از آن ها تا مدتی پشتیبانی خواهد کرد ولی مدت زمان این پشتیبانی بسته به هر منطقه متفاوت خواهد بود. علاوه بر این به روز رسانی نرم افزاری نیز برای کاربران منتشر خواهد شد پس جای هیچ نگرانی برای کاربرانی که از این برند استفاده میکند نیست.

شرکت ال‌ جی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم به آن‌ها کمک می‌کند تا منابع خود را برای رشد حوزه‌هایی نظیر قطعات خودروهای برقی، گجت‌های بازار اینترنت اشیا، لوازم هوشمند خانگی، رباتیک، هوش مصنوعی، راه ‌کارهای سازمانی و همچنین پلتفرم‌ها و خدمات متمرکز کند.

شاید برای شما سوالی پیش بیاید که چه دلیلی برای موفق نشدن ال جی در صنعت موبایل وجود دارد؟

پاسخ آن در اول این است که مدل های جدید این گوشی از نظر سخت افزاری و نرم افزاری با مشکل رو به رو شدند و به تدریج محبوبیت خود را از دست دادند. همچنین قیمت گذاری اشتباه، تبلیغات ضعیف را هم میتوان از دیگر مواردی دانست که باعث ناموفق بودن ال جی در زمینه ی تلفن هوشمند شد.

ال‌جی گفته که احتمالا تعطیلی کسب و کار موبایل خود را با پایان ماه ژوئیه (اوایل مرداد) امسال تکمیل کند در نتیجه با بیرون آمدن ال جی از بازار تلفن همراه، ۱۰ درصد سهم آن در اختیار شرکت های اپل و ساسمسونگ قرار میگیرد و در نهایت از ال جی در صنعت موبایل فقط نامی باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *