همانطور که میدانید فناوری شارژ گوشی های هوشمند روز به روز پیشرفته تر میشوند و در نتیجه، سرعت شارژ گوشی ها نیز باید سریع تر شوند. چندی پیش شایعات مبنی بر اینکه سرعت شارژ بالای باتری، باعث آسیب رساندن به باتری و گوشی می شود، دست به دست میشد. اما تاکنون هیچ منبع معتبری صحت این خبر را تایید نکرده است.

بر اساس اطلاعات فاش شده، شرکت های اوپو (Oppo)، ریلمی (Realme) و وان پلاس (One Plus) قصد دارند گوشی هایی با فناوری شارژ سریع ۱۲۵ وات معرفی کنند. هم اکنون ریلمی و اوپو فناوری فست شارژ ۱۲۵ واتی خود را معرفی کردند، اما هنوز گوشی هایی که پشتیبانی از این فناوری را دارند معرفی نکرده اند. اما احتمال داده می شود که ریلمی Gt 2 pro، Find x4، Find x4 pro، وان پلاس ۱۰ پرو، سری N اوپو و Reno 8 پرو از شارژ سریع ۱۲۵ وات پشتیبانی کنند. تاکنون آخرین نسخه های گوشی شیائومی به سیستم شارژ سریع ۱۲۰ وات مجهز هستند و باید دید شیائومی چه زمانی از شارژ سریع ۱۲۵ وات برای گوشی های خود استفاده خواهد کرد.

شارژ-سریع-125وات

فناوری شارژ سریع چگونه کار میکند؟

فناوری شارژ سریع به این صورت است که باتری به دو قسمت تقسیم می شود، سپس شارژ هر دو قسمت به صورت جداگانه صورت میگیرد. به همین دلیل میتوانند در زمان کمتری فول شارژ شوند. البته این فرایند باعث گرم شدن بیشتر باتری ها میشوند که شرکت ها اقدامات متعددی برای این کار در نظر گرفتند، تا در صورت داغ شدن، سیستم خنک کننده بتواند دمای باتری را پایین بیاورد.

شارژ-سریع-125وات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *